V listopadu jsme tvořili profil na jednu stránku

Dne 26.11. jsme měli možnost strávit moc krásné poledne ve společnosti Veroniky Škopové. Veronika je lektorkou naší partnerské organizace „RYTMUS – od člověka k občanovi“ a školila nás v profilu na jednu stránku.

Profil je moc zajímavá věc, která slouží k přehlednému zpracování silných stránek člověka a toho, co mu jde a baví ho a tak. Profil vychází z přístupu zaměřeného na člověka a proto vnímá člověk úplně jinak, než jako souhrn toho, co neumí, co mu nejde. Snad proto jsme si i my vybrali přístup zaměřený na člověka jako svoje základní východisko.

Skvělé na celém setkání bylo to, že se nás sešlo celkem hodně a kromě rodičů jsme měli možnost mezi sebou přivítat i kolegyni Anetu, která se jinak věnuje práci asistentky, i některé další kolegy z jiných týmů.

V první části workshopu jsme si povídali o teorii a o tom, jak je důležité, když vnímáme lidi kolem nás pozitivně a díváme se ne ně optikou schopností a dovedností. Ve druhé části jsme každý z nás zpracovali svůj vlastní profil.

Myslím, že to bylo jednak zábavné, ale taky velmi poučné. Přeci jen, kdo z nás se sám na sebe dívá skrze to, co umíme a v čem jsme dobří? Setkání bylo pro nás všechny velmi přínosné tím, že jsme se něco nového naučili, ale taky se společně lépe poznali.

Moc děkujeme COWORK Jeseník, že jsme mohli využít jejich prostory a Veronice, že za námi vážila cestu! 🙂