Blanka Čáslavová

Členka správní rady

Jsem maminka tří dospělých dětí, dcera dvou úžasných rodičů, kterým teď vracím to, co mi celá léta předávali oni.

Začínala jsem ve školství, po poslední mateřské jsem 18 let byla pedagogem v ústavu sociální péče. Pracuji již 17 let pracuji s klienty s autismem, mám praxi i v péči a vzdělávání dětí a seniorů.

Vím, že institucionální péče není pro člověka přirozená, proto také pomáhám rodinám, které se o svého blízkého chtějí starat doma. Nejde jen o fyzickou pomoc při střídání pečujících, aby si mohli odpočinout. Podporuji je i v tom, aby své požadavky na rozvoj služeb v jejich komunitě sdělovali svým voleným zástupcům.

V rámci vzdělávání pracovníků v zařízeních sociální péče předávám své zkušenosti a informace o nových přístupech k lidem s autismem a kombinovaným znevýhodněním.

Na všechno, co mne v práci potká, jsem se připravovala na pedagogické škole. Působení v oblasti sociální práce mne nutí neustále se vzdělávat a propojovat teorii s praxí.

Sipora je mé čtvrté, nejmladší dítě, a tak jako těm starším, do ní investuji nejen svůj čas, Mým vkladem je také talent propojovat lidi a zdroje zejména pro děti a dospělé s autismem a jejich blízké.

Nezáleží na množství let v našem životě, ale na množství života v našich letech (John H. Newman). To je motto mého života i práce, vidíte to taky tak? Pojďme se o to postarat – pro sebe i pro ostatní!